Verta žinoti

Kas yra deimanto sertifikatas?

Klientams dažnai kyla klausimas, kodėl tarp dviejų panašių deimantų, atsižvelgiant į deimantų specifikacijas, yra tam tikras kainų skirtumas. Kas tas deimanto sertifikatas ir ar jis tikrai toks svarbus?

Tai gali būti susiję su deimanto sertifikavimo laboratorija, kuri sertifikavo briliantą. Tad privalote užduoti sau klausimą: Ar abu deimantai yra sertifikuoti ir ar sertifikatai yra to paties instituto?

Kas yra deimanto sertifikatas?

Deimantų sertifikatas yra oficialus dokumentas, kuriame pateikiamas išsamus konkretaus deimanto aprašymas. Deimantų dokumentų rinkinyje arba deimantų klasifikavimo ataskaitoje yra visa patikrinta informacija apie unikalias deimanto savybes: pjūvis, svoris karatais, spalva, keletu papildomų pastabų dėl deimanto simetrijos, blizgesio ir fluorescencijos. Deimanto pažymėjimo turėjimas yra geriausias būdas įrodyti turimo unikalaus brangakmenio tapatybę bei vertę.

Pripažintos klasifikavimo laboratorijos pasaulyje

Labiausiai atpažįstama ir patikimiausia deimantų klasifikavimo laboratorijos pasaulyje yra GIA. Šia klasifikavimo laboratorija pasitiki žinomiausi juvelyrai visame pasaulyje. Tačiau mes pateiksime keturias žymiausias  ir geriausias laboratorijas pasaulyje.

GIA (Amerikos gemologijos institutas)

– pasaulyje pirmaujanti gemologijos laboratorija, kurie yra svarbiausi ir griežčiausi, bei turintys geriausią reputaciją visame pasaulyje. GIA sukūrė tarptautinius standartus, nusakančius briliantų vertę. Ši visame pasaulyje žinoma klasifikavimo sistema vadinasi „Keturi Cs”. Pastarasis apima: spalvą (angl. Color), švarumą (angl. Clarity), briaunavimą (angl. Cut) ir svorį karatais (angl. Carat weight). GIA turi biurus visame pasaulyje, jame dirba per 1 400 tyrėjų, instruktorių ir sertifikuotų gemologų. Be brangakmenių klasifikavimo, GIA taip pat siūlo mokymus bei tyrimus, kad galėtų atrasti naujausius atradimus sparčiai besikeičiančiose technologijose deimantų pramonėje.

AGS (Amerikos gemologų draugija)

AGS, arba Amerikos gemologų draugija, laikoma aukštos kokybės  laboratorija ir dažnai lyginama su GIA. AGS deimantų vertinimui naudoja 1-10 balų skalę, o ne raidžių skalę, kurią naudoja kiti deimantų sertifikavimo subjektai. Nors jų procesas yra panašaus pobūdžio kaip GIA, vis gi jų deimantų vertinimo skalė yra laisvesnio pobūdžio. Tai reiškia, kad jų įvertinti deimantai gali skirtis nuo 1 iki 2 laipsnio nei įvertino GIA.

EGL (Europos geologinių tyrimų laboratorija)

– Europos klasifikavimo institutas, įsikūręs visame pasaulyje. „EGL“ valdo skirtingą verslą skirtingose ​​šalyse, pavyzdžiui, „EGL Europe“, „EGL Canada“, „EGL Israel“ ir „EGL USA“. Pavyzdžiui, visi yra žinomi dėl savo novatoriškos deimantų, kurių svoris mažesnis nei 1 karatas, rūšiavimo metodo, kad deimantų sertifikate jie rodo deimantų širdis ir rodykles. Deja, jie taip pat mažai žinomi dėl to, ką jie vadina SI3 deimantais. Šiandien jie užima didelę rinkos dalį Europoje. EGL sertifikatų pardavėjai dažnai tvirtina: „Kodėl už GIA deimantą reikia mokėti daugiau, kai kokybė yra tokia pati kaip su EGL sertifikatu? Jūs mokate už popieriaus lapą.“ Ir EGL, ir GIA yra pagrįsti klasifikavimo terminologija aplink keturias Cs, deja , standartai skirtingose ​​institucijose labai skiriasi.

IGI (Tarptautinis Gemologinis Institutas)

turi savo būstinę Antverpene, Belgijoje. Paprastai jie yra antra labiausiai žinoma laboratorija pasaulyje po GIA. Didelė dalis rinkoje esančių poliruotų deimantų yra klasifikuojami pagal IGI ir yra labai populiarūs. Paprastai tariant, jie laikomi ne tokiais rimtais kaip GIA ir AGS. Jie turi gerą reputaciją, kai kalbama apie laboratorijoje užaugintus deimantus ir spalvotų deimantų klasifikavimą.

Patarimas įsigyjant deimantą

Kai žiūrinėjate deimantus įvairiose svetainėse ar fizinėse parduotuvėse, kaina tikriausiai yra veiksnys, kuris lemia jūsų apsisprendimą. Atkreipkite dėmesį ir paklauskite savęs, kaip du deimantai su tomis pačiomis specifikacijomis gali ženkliai skirtis kaina. Jūs galėsite aiškiai pamatyti, kad EGL išleisti deimantai yra žymiai mažesnės kainos nei tie, kurie turi GIA ir AGS sertifikatus. Svarbu atsiminti, kad pirkdami pigesnį deimantą rizikuojate nusipirkti žemesnės kokybės briliantą, nei norite iš tikrųjų. Tad prisiminkite, jog ne kiekybė, o kokybė yra geriausia investicija.

Visi Diamonds.lt briliantai – parduodami su sertifikatais. Mūsų briliantai turi labiausiai pripažinamų gemologijos laboratorijų sertifikatus. Vienas iš jų – GIA!

Ieškote tobulo juodo deimanto? Apsilankykite mūsų internetinėje parduotuvėje www.juvelyrika.lt arba susisiektumėte su mumis info@diamonds.lt !