Verta žinoti

Akmenukas su blizgančia šerdimi

Neapdorotas deimantas yra neapdorotas, nepoliruotas mineralas. Iš tiesų savo originalia forma, papuošalų „karalius“ neatrodo  įspūdingai. Galbūt jūs jau laikėte tikrą neapdirbtą deimantą ir net nepastebėjote. Tik ilgametė patirtis leidžia iš anksto nustatyti neapdoroto deimanto tikrumą bei kokybę. Nepoliruoti brangakmeniai primena bespalvio, drumzlino, pieninio stiklo gabalėlį ar net gelsvai rusvą akmenuką. Tik tinkamai supjaustytas ir nušlifuotas, deimantas atrodo įspūdingai!

Deimantai amžinai

Yra frazė: Deimantai amžinai. Taip, jie tikrai yra amžini, tačiau reikia pusės amžinybės, tiksliau – milijardo metų, kad jie galėtų spindėti jūsų žiede ar vėrinyje. Įspūdingo proceso metu, dujinė anglis, kelių šimtų kilometrų gylyje po žemės paviršiumi, tampa brangiausiais brangakmeniais. Deimantai susidaro tik esant didžiuliam slėgiui ir ypač aukštai temperatūrai. Ir tik tada vulkaninis aktyvumas atneša gamtos grožį į žemės paviršių, kaip neapdorotus deimantus.

– Kask, kol pamatysi kibirkštį.

Lengviau pasakyti nei padaryti. Tarp daugybe  mažų akmenukų atskirti vieną neapdorotą deimantą nėra lengva. Pirmykščiuose ugnikalnių šaltiniuose, upėse ir kasyklose deimantų medžiotojai pašalina akmenį bei smėlį, tada nuplauna akmenukus ir tarp jų ieško brangiųjų brangakmenių. Vienas didžiausių deimantų telkinių yra prie Pietų Afrikos krantų, kur per milijardus metų buvo išplauta daugybė deimantų.

Deimantų kasykla Pietų Afrikoje

Ieškote tobulo deimanto ar juvelyrikos dirbinio? Apsilankykite mūsų internetinėje parduotuvėje www.juvelyrika.lt arba susisiektumėte su mumis info@diamonds.lt !