Verta žinoti

Įdomūs faktai apie Deimantus

  • Kol deimantai pradėjo kurstyti aistras, praėjo daugiau nei keli tūkstantmečiai. Šio brangakmenio švytėjimas tamsoje senovės žmonėms liudijo apie antgamtines savybes – gydyti psichinius ligonius, saugoti nuo košmarų bei nužiūrėjimo, o deimantu paliesti keturi namo kampai būdavo apsaugoti nuo žaibo. Be to, deimantas burnoje saugojo nuo melo, o nešiojimas ant kaklo – nuo nuodų. 
  • Tiesa, sutrintu deimantu buvo nunuodytas turkų sultonas Bajazetas ir popiežius Klementas VII, nors žarnoms veikiausiai būtų pakakę ir grūsto stiklo. 
  • Gandus apie deimantų „nuodus” uoliai platino kasyklų šeimininkai, kad vergai radę brangakmenius neprarytų ir nepavogtų jų. Štai graikai manė, kad deimantai – pamirštų dievų ašaros ar žvaigždžių nuoplaišos. 
  • Aukštoje temperatūroje suslėgtos anglies gabaliukus, lavos išstumtus arčiau žemės paviršiaus, žmonės ėmė garbinti visai neseniai. Manoma, kad pirmieji deimantai buvo rasti Indijoje I tūkst. pr. m. e. iki XVIII a., kai deimantų rasta Brazilijoje, o vėliau Afrikoje, mitinės Indijos Golkondos ( deimantų turgaus mietas) kasyklos buvo vienintelė žinoma deimantų radavietė. 
  • Europą pasiekę akmenys buvo vertinami dėl ypatingo kietumo ir retumo, tačiau grožiu nepasižymėjo- primityvus šlifavimas (deimantų dulkės) su vos keliomis briaunomis visiškai netraukė akies. Tik dabar, šlifuojant akmenis kone 30 būdų, briaunos ir plokštumos skaido žaižaruojančius spindulius, varančius iš proto yuos, kuriems teko laimė palaikyti rankose didelį brangakmenį. 
Golkondos miestas, Indijoje

Ieškote tobulo brilianto? Apsilankykite mūsų internetinėje parduotuvėje www.juvelyrika.lt arba susisiektumėte su mumis info@diamonds.lt !