Verta žinoti

Papuošalų valymas ir priežiūra

PAPUOŠALŲ VALYMAS IR PRIEŽIŪRA:

1. Papuošalus retkarčiais reikia valyti. Namų sąlygomis papuošalus su briliantais paprasčiausiai galima praplauti: a) muilinu vandeniu, b) amoniako tirpalu, praskiestu vandeniu, santykiu 1:6, arba c) spiritiniu tirpalu. Visais atvejais valant reikia naudoti labai minkštą šepetuką arba švelnią skepetaitę.

2. Papuošalus su briliantais, kaip ir bet kokius kitus brangius papuošalus, kartais rekomenduojama patikėti išvalyti profesionaliam juvelyrui, kuris turi galimybę Jūsų briliantus palepinti ultragarso vonioje. Šios procedūros metu pašalinami nešvarumai iš sunkiai prieinamų papuošalo vietų.

3. Papuošalus taip pat reikėtų nusiimti ir palikti saugioje vietoje atliekant namų ruošos darbus, sportuojant, maudantis, einant į soliariumą, pliažą. Reikia stengtis apsaugoti briliantus nuo temperatūrų svyravimo, sąveikos su skalbimo ir cheminėmis medžiagomis, mechaninio poveikio. Tokiais atvejais geriausia saugoti kiekvieną papuošalą atskiroje dėžutėje. Tai padės išvengti dulkių ir subraižymo. Taip pat rekomenduojama saugoti papuošalus nuo sąveikos su jodu, chloru.