Verta žinoti

Tai kaip yra iš tiesų: Deimantas ar Briliantas?

Dažnam kyla klausimas, taip kaip yra iš tiesų: deimantas ar briliantas? Ar tai vienas ir tas pats? Kaip teisingai vartoti terminus?

Briliantas – apdirbtas deimantas, kuris turi 58 briaunas. Deimantas – neapdorotas akmuo. Neapdorotas deimantas apdorojamas tam tikra forma, o briliantinis pjūvis yra tik viena iš šių formų. Taigi tik apdorotas deimantas įgauna unikalų spindesį, blizgesį bei formą. 

Nors terminai „deimantas“ ir „briliantas“ dažnai vartojami pakaitomis, kalbant apie bet kokius deimantinius papuošalus, būtina juos atskirti. Bet kodėl šie terminai taip dažnai maišomi?

Ką reiškia žodis briliantas?

Skirtumas tarp deimanto ir brilianto yra pjūvyje. Deimantą galima apibūdinti kaip neapdorotą brangakmenį, kuris natūraliai yra nelygus ir matinis. Kita vertus, briliantas reiškia dažniausiai pasitaikantį deimantinį pjūvį, kurį galite lengvai atpažinti iš apvalios formos.

Briliantas turi 58 briaunas, kai kurias atvejais 57, išdėstytas tam tikru būdu, kad atspindėtų šviesą. Tai sukuria neprilygstamą gilų blizgesį. Štai kodėl briliantas yra vienas mėgstamiausių deimantų sužadėtuvių žiedams, tačiau vėriniai ir auskarai su briliantasi taip pat yra tikra klasika, kuri kiekvienai moteriai suteikia papildomo žavesio.

Unikalus briliantinis pjūvis

Unikalus 58 briaunų apvalių deimantų pjovimas yra labiausiai spindesį atspindintis pjūvis. Štai kodėl tai vienas populiariausių briliantų, naudojamų sužadėtuvių žiedams. Puikus pjūvis išsiskiria apvalia forma ir optimaliu gaunamos šviesos atspindžiu, todėl gaunamas nuostabių spalvų spektras. 

Briliantas kartais dar vadinamas „Tolkowsky pjūviu“, turint omenyje Marcel Tolkowsky, kuris 1919 m. sukūrė matematinį 58 briaunų apvalių deimantų pjovimo metodą, taip išplėtodamas apvalią deimantų formą, kokią žinome  ir šiandien.

 

Brilianto ir deimanto vertė

Taigi skirtumas tarp deimanto ir brilianto yra pagrįstas neapdoroto deimanto apdorojimo metodu. Bet ar yra vertės skirtumas? Arba, kitaip tariant, kas brangesnis – deimantas ar briliantas? Atsakymas į šį klausimą yra toks pat unikalus, kaip ir pats briliantas. Visų pirma, deimanto vertę lemia 4 pagrindiniai kriterijai: deimanto svoris (carat), spalva, švarumas bei pjūvis (daugiau apie 4C kriterijus galite paskaityti čia.

Brilianto vertė taip pat priklauso nuo tarptautinės deimantų kainos deimantų biržoje.

Galiausiai taip pat svarbu, kad įsigytumėte deimantą iš šalies, kuri perka tiesiogiai iš deimantų biržos, taip sumokėsite mažiau. Pirksite už kainą, kuri atspindi vidinę akmens vertę. Svarbu pažymėti, jog briliantas turėtų tarptautinius sertifikatus, kurie patvirtintų brilianto savybes bei unikalumą. 

Ieškote išskirtinio ar vienetinio brilianto? Parašykite mums arba susisiekite telefonu +370 644 44469.