Verta žinoti

Viskas apie juodos spalvos deimantus

 

Juodieji deimantai yra tokie patys tikri ir natūralūs, kaip populiarieji bespalviai deimantai. Natūralių juodųjų deimantų, dar vadinamų „carbonado“, galima rasti tik Brazilijoje ir Afrikoje. Vis dėlto reiktų pažymėti, kad yra deimantų, kurių spalva dirbtinai pakeičiama į juodą.

Nors šių akmenų cheminė sudėtis yra tokia pati kaip bespalvių deimantų, jų kristalų struktūra yra skirtinga ir juose yra daug intarpų, dėl kurių spalva skiriasi.

Yra įvairių hipotezių, kaip buvo formuojami juodieji deimantai – kai kurie sako, kad jie buvo sukurti žemėje esant aukštam slėgiui; kiti mano, jog jie atvyko iš kosmoso, ant asteroido, kuris nukrito į žemę prieš maždaug 2 milijonus metų.

Laboratorijoje pagaminti juodi deimantai yra sukurti apdorojant bespalvius deimantus šiluma ar spinduliuote. Dėl to šių akmenų spalva buvo pakeista į  juodą. Apdoroti juodieji deimantai yra dažnesni, nes natūraliai pasitaikantys yra gana reti.

 

Kaip rūšiuojami juodieji deimantai?

4C – spalva, skaidrumas, šlifavimas ir svoris karatais – kartu su GIA tarptautine deimantų klasifikavimo sistema yra standartai, pagal kuriuos rūšiuojami bespalviai ar beveik bespalviai deimantai (nuo D iki Z spalvų). Juodasis deimantas nepatenka į šią spalvų gamą, todėl jų spalva vertinama remiantis GIA spalvų klasifikavimo sistema spalvotiems deimantams.

Negana to, kadangi juodieji deimantai yra nepermatomi – ir daugeliu atvejų labai įtraukti – jų negalima klasifikuoti pagal GIA aiškumo skalę. Juodo deimanto tonas ir sodrumas nekinta (skirtingai nuo rausvos, geltonos ar mėlynos spalvos), naudojamas tik vienos rūšies terminas „Fancy black“. Todėl GIA neišduoda šių deimantų klasifikavimo ataskaitų. Vietoj to, GIA išduoda spalvotą deimantų identifikavimo ir kilmės ataskaitą. Šioje ataskaitoje tokie deimantai apibūdinami kaip puošnus juodasis deimantas, o jų spalva pažymima kaip natūrali arba apdorota.

5 faktai apie juoduosius deimantus

  1. Juodieji deimantai yra kietesni už bet kuriuos kitus deimantus. Jie yra 10 pagal Moso kietumo skalę, o dėl tankios polikristalinės struktūros juos yra sunkiau pjaustyti ir poliruoti nei bespalvius deimantus.
  2. Juodieji deimantai neblizga tradicine prasme. Juodasis deimantas iš tikrųjų sugeria šviesą, o ne atspindi ją, o tai reiškia, kad jų grožis kyla iš jų paviršiaus, kuris yra nugludintas kaip marmuras.
  3. Didesnius juodus deimantus iš tikrųjų sudaro milijonai kitų mažesnių juodų kristalų. Tradiciškai deimantai yra vientisas akmuo, tačiau juoduosius deimantus jungia vidiniai intarpai, kurie kartu laiko milijonus mažesnių gabalėlių.
  4. Juodojo deimanto išpjaustymas gali užtrukti metus! Kadangi šie natūralūs brangieji brangakmeniai turi neįprastą anglies ir grafito atomų derinį, toks mišinys atima iš jų vienodą kristalografiją. Todėl, norint, kad pjaustytuvas užtikrintų gražų juodą akmenį, šių juodų brangakmenių deimantų pjovimo procesas gali būti varginantis ir reikalaujantis daug laiko.
  5. Vienas garsiausių juodųjų deimantų yra 67,5 karatų deimantas „Juodasis Orlovas“, kuris, kaip manoma, yra prakeiktas po to, kai kelis to deimanto savininkus ištiko mirtis.

Ieškote tobulo juodo deimanto? Apsilankykite mūsų internetinėje parduotuvėje www.juvelyrika.lt arba susisiektumėte su mumis info@diamonds.lt !